KULÜBÜMÜZ VİCDANİ YARA ALDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Payasspor Yönetimi, TFF ve PFDK’nın 12.03.2020 tarihinde almış olduğu kararlara yönelik, “Gerek kamuoyu herkese kulübümüz vicdani yara almıştır. Yaşanan olaylar sanki ‘basit bir gerginlik’ gibi geçiştirilmiş ceza yerine adeta ödüllendirilmiştir” tepkisinde bulundu.

‘ADALET İSTİYORUZ’
Payasspor Yönetimi yazılı açıklamasında “Bundan sonra yaşanabilecek bütün olumsuzlukların önü açılmış taraftarlar tribün yerine saha içerisine davet edilmiştir. Futbolcuların can güvenliği hiçe sayılarak müsabaka öncesi yapılan ‘eşgüdüm’ toplantılarının hiçbir ehemmiyeti kalmamıştır. Daha önce yaşadığımız ‘FYS’ uygulanmasındaki ‘sehven’ değerlendirilmesi bu defa da TFF’in üzerinde önemle durduğu ‘güvenlik’ kuralını taca atmıştır. TFF’ye olan güven sarsılmış ve bundan sonra yaşanabilecek tüm olumsuz olaylara davetiye çıkarılmıştır. (Yapanın yanına kar kalıyor) Geçmişte Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasında buna benzer bir olay yaşanmış müsabaka sonrası toplanan PFDK Trabzonspor’un hükmen 3-0 mağlup sayılmasına karar vermiştir. Vermiş olduğu bu karar ile diğer almış olduğu karar arasında ‘siyah ile beyaz’ kadar fark olmasının nedenini merak ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>