SİMYA KOLEJİ ÖĞRENCİSİ BEYZA GÜNGÜZ, TAM 4 BRANŞ İLE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

2019-2020 eğitim-öğretim yılında düzenlenen XVI. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda final etabına katılan Simya Koleji öğrencisi Beyza Güngüz, tam 4 branş ile Dünya üçüncülüğü elde ederek, büyük gurur yaşattı.

Beyza Güngüz, “Okulumu, ülkemi ve şehrimi başarıyla temsil ettiğim için çok gururluyum. Zaten yarışmayı duyduğumuzdan beri çok çalışıyorduk. Öğretmenlerimizle beraber yarışma için çok emek verdik. Çok mutluyum” dedi.

Simya Koleji İcra Kurulu Başkanı Selim Baysal ise, “Öğrencimizin dünya 3.’sü olması bizi inanılmaz mutlu etti. Hem kendi adıma hem de okulumuz adına çok gurur duydum. Beklediğimiz bir başarıydı. Bu, onlar için büyük bir deneyim oldu. Hedeflerimiz yükseliyor. Daha fazla öğrencimizle uluslararası farklı yarışmalarda ve branşlarda okulumuzu ve ülkemizi temsil etmek istiyoruz” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>