TSK TEK YUMRUK TERÖRİSTİN PEŞİNDE!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı Org.Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte Şehit Er Hüseyin Koroç Hudut Karakolu ve 2’nci Ordu Taktik Komuta Merkezini ziyaret etti.

Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla tarafından karşılanan Savunma Bakanı Hulusi Akar, ilk olarak Reyhanlı İlçemizdeki Şehit Er Hüseyin Koroç Hudut Karakolu’nu ziyaret etti.

GÖZETLEME KULESİNE ÇIKTI
Karakola gelişinde tören mangasını selamlanmasından sora Şeref defterini imzalayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ardından gözetleme kulesine çıktı. Hudut nöbetçisinden hudut tekmili aldı ve sınır hattı ile Suriye tarafındaki Atme Kampı’nı inceledi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan Atme Kampı’ndaki son duruma ilişkin yaptığı bilgilendirmede, rejimin saldırılarının ardından bölgeden kaçan çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan masum insanların bölgede barınmasıyla kendiliğinden oluşan kampta insanların zorlu şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştığını belirtti. Kamplardakilerin sağlık ve gıda ihtiyaçlarının yardım kuruluşları tarafından karşılandığını dile getiren Vali Rahmi Doğan, İdlib’de tesis edilen ateşkesin ardından kamptaki bazı Suriyelilerin evlerine dönmeye başladığını, Afrin’e de Türkiye’den elektrik verilmeye başlandığını, bölge halkının da bunu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

‘BÜYÜK BİR GAYRET VAR’
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Gerçekten önemli çalışmalar, faaliyetler yapılıyor. Mehmetçik bir taraftan Suriyeli kardeşlerimizin günlük hayatının kolaylaşması için faaliyet gösterirken diğer taraftan da terörle, kaçakçılıkla mücadele, hudutlarımızdan izinsiz geçişlerin önlenmesi konusunda gece gündüz demeden büyük bir gayret gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tek vücut, tek yumruk olarak teröristin peşindedir. Mehmetçik bugün operasyonlarını Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerinde de bir başka şekliyle sürdürdü. Komandolarımız, hava kuvvetlerimiz oradaki başarılı operasyonlar sonucunda üs bölgelerimize, karakollarımıza eylem hazırlığında olduğunu tespit ettikleri 13 teröristi etkisiz hale getirdi.

‘SULHU HAKİM KILACAĞIZ’
Çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptıklarımızla teröristlerin mağaralarını, inlerini başlarına yıktık, yıkmaya devam edeceğiz. İnşallah, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız güçle en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle milletimizi, halkımızı bu terör belasından kurtarıp hem halkımızın güvenliğini hem de hudutlarımızın güvencesini sağlayarak burada sulhu sükunu hakim kılacağız. İdlib’de ateşkesin ve istikrarın kalıcı olarak sağlanması çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mehmetçik, bu konuda ülkemizin hak ve menfaatleri çerçevesinde yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptı, zor arazi ve hava koşullarına aldırmaksızın bundan sonra da yapmaya devam edecek” dedi.

Sonrasında 2’nci Ordu Taktik Komuta Merkezini ziyaret ederek Ramazanın arife gününde son iftarını Mehmetçiklerimizle bir arada koranavirüs tedbirlerini uyarak yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’daki birliklerde incelemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar’la telefonla görüşerek Mehmetçiğin bayramını kutladı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>