Vali Doğan Hatay’ın Kültür Noktalarında İncelemelerde Bulundu

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Mutfak Sanatları Merkezi olarak restore edilen Adalı Konağı ve Kültür-Sanat Merkezi olarak hizmet verecek Hatay eski Meclis Binası’nda yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

11 Haziran 2020 Perşembe günü Vali Doğan, Fransız mandası döneminde Mimar Jacques De La Boucher tarafından tasarlanan, 2006 yılına kadar konut işlevini sürdürmüş, ardından valiliğimiz tarafından satın alınan ve gastronomi kenti olan Hatay’ımıza Hatay Mutfak Sanatları Merkezi olarak kazandırılan Adalı Konağının restorasyon çalışmalarını inceledi.

Ardından Fransız Mandası döneminde Mimar Leon Benju tarafından sinema olarak tasarlanan,  Antakya’nın en işlek caddelerinin birleştiği Atatürk Meydanı’nda, Asi Nehri’nin kıyısında yer alan, “Hatay Devleti Meclisi” olarak da kullanılan, Kentin kamusal belleğinde yer alan kültür varlığı Meclis Kültür-Sanat Merkezi restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>