Genç girişimci Umut Uçmaz’ın kurduğu “HASKARPORT”, lojistik sektörüne yepyeni bir soluk getirdi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Ticari rekabetin çetin bir şekilde yaşandığı lojistik sektöründe genç girişimci Umut Uçmaz, sektörde edindiği bilgi ve tecrübelerini güçlü ekipmanlarla destekleyerek İskenderun’da kurduğu Haskarport Logistics, emin adımlarla yol alıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs döneminde yatırım yapmak her babayiğidin harcı değil. Haskarport Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Umut Uçmaz, lojistik sektörünün içinden gelen sektörün tozunu yutmuş bir isim. Limakport İskenderun Limanı B kapısı karşısında 20 dönüm arazi üzerinde kurulan Haskarport Logistics, güçlü makine, araç parkuru ve ekipmanlarla göz dolduruyor.

Pek çok kişiye istihdam kapısı olan Haskarport Logistics, dünya çapındaki acentaların sözleşmeli nakliye işleri ve karayolu konteyner taşımacılığı yapıyor. Karayolunun yanı sıra, demiryolu taşımacılığı da faaliyet alanları arasında yer alıyor. Gemi yoluyla gelen ürünlerin depolanması ve acentaların terminal hizmetleri de, firmanın uzmanlık alanı içerisinde bulunuyor.

Cesareti ve vizyonuyla sağlam bir yol haritası ortaya koyarak firmasının faaliyet alanını her geçen gün genişleten genç ve başarılı girişimci Umut Uçmaz, insan ilişkilerini ve güveni ön planda tutuyor. Alanında uzman bir ekip kurarak, ekibini doğru bir şekilde yönlendiriyor. Müşteri odaklı ve disiplini merkez alan bir yönetim yaklaşımı mevcut. Teknolojinin imkanlarından sonuna kadar yararlanıyor. Taze bir başlangıçtan gelen azim ve şevkin birleşimi sonucu ortaya çıkan Haskarport Logistics, hizmet alanını her geçen gün genişletiyor.

Denizyolu taşımacılığının da hedefleri arasında yer aldığını belirten Uçmaz, dinamizmiyle yaptığı işin hakkını veriyor. Yoğun temposunun yanı sıra disiplinli, programlı ve prensiplerinden taviz vermeyen bir yapıya sahip. Sürekli verimliliğin artırılmasına yönelik planlamalar yapıyor, teknolojik altyapıyı güçlendiriyor ve insan kaynaklarını zenginleştiriyor. Başarının tesadüfle değil, ancak çok çalışmayla geldiğini özverili çabalarıyla ortaya koyuyor. Yaşadığı kente katma değer oluşturma peşinde koşan genç girişimci, ileriye dönük yatırım geleneğiyle iş dünyasında hamlelerini sürdürüyor.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>