Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri İskenderun’da Başladı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak kutlanan ‘Avrupa Spor Haftası’ Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü spor salonunda start aldı.

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası, İskenderun’da başladı.

Bu yıl ‘Ulusal Herkes için Spor ve Sağlıklı Yaşam’ sloganı ile kutlanan ‘Avrupa Spor Haftası’ açılış töreninde konuşan İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, antrenörler ve sporcuların katılımıyla sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyularak İskenderun Kapalı Spor Salonunda başladığını söyledi.

Gündel, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayelerinde, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından Gençlik Spor İl Müdürlükleri işbirliğinde her yıl Avrupa’da farklı etkinliklerle, farkındalık oluşturmak, topluma mesaj vermek için düzenlenen ‘Avrupa Spor Haftası’ etkinliklerini güzel ilçemiz İskenderun’da da başlattık. Tüm dünyayı esir alan korona virüs pandemi döneminde Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda İlçe müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımıza evlerinde spor yapmaları konusunda hareketsiz kalmamaları için elimizden geleni yaptık. Avrupa Spor Haftası kapsamında ilçemizde çeşitli etkinliklerle farkındalık yaparak insanlara spor yapma alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz.  Özellikle salgın döneminde spor yapmanın ve hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Sağlığımızdan daha önemli bir şey olmadığını yaşadıkça fark ediyoruz”

Gündel son olarak, sporun yaşam şekli haline getirilmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizerek, ‘Avrupa Spor Haftasını’ kutladı ve sağlıklı yaşam için 7’den 70’e herkesi spor yapmaya davet etti.

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında İskenderun Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü tarafından hafta boyunca Covid-19 kurallarına uygun bir şekilde masa tenisi ve okçuluk müsabakaları yapılacak. Ayrıca haftası sonu yamaç paraşüt gösterisi yapılacak.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>