“İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NİN ADININ BİLİMSEL ÇALIŞMALARLA ANILMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

 

İskenderun Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, İskenderun Teknik Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Tolga Depci’ye çalışmalarında başarılar diledi. Yanık, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığımızın 23.09.2020 tarih ve 2020/433 sayılı kararıyla Prof. Dr. Tolga DEPCİ İskenderun Teknik Üniversitesine Rektör olarak atanmıştır. Yapılan bu atamanın şehrimize,  üniversitemize, üniversitemiz çalışanlarına ve geleceğimiz olan genç öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan bu atama İskenderun Teknik Üniversitesinde yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Bu başlangıcın üniversitedeki sorunların çözümüne, çalışma etiğinin ve hukukun üstünlüğünün sağlanmasına vesile olması herkes gibi üniversitede yetkili sendika olarak bizlerin de temennisidir.

Bizler İskenderun Teknik Üniversitesi’nin adının bilimsel çalışmalarla, projelerle anılmasını, genelde ülkemizin yerelde bölgemizin sosyal, kültürel, ekonomik hayatına özellikle de üretime yönelik alanlarda yapılacak çalışmalara katkı sağlamasını temenni ediyoruz.  Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube olarak yukarıda söylediğimiz temennilerin ve üniversitenin akademisyen ve idari personellerinin mevzuata dayalı beklentilerinin gerçekleşmesi adına yeni yönetimden ciddiyet ve samimiyet göstermeleri hususunda taleplerimizin olduğunun daha önce gündeme getirdiğimiz  meselelerin her alanda takipçisi olacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Yeni yönetimin bizim iddialarımızla ilgili çalışmalar yapıp kamuoyunu aydınlatması adli ve idari hukuk açısından son derece önemlidir. Bu hususlarla ilgili üniversite yönetimi ve  Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube arasında Kasım ayında  yapılacak olan Kurum İdari Kurul toplantısında bu hususların ciddi manada değerlendirilmesi gerektiğinin üniversite çalışanları açısından ehemmiyetinin anlaşılması, taleplerimiz konusunda kararlı ve ısrarcı olduğumuzun bilinmesi çalışma etiği açısından cok önemlidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan atamanın çalışma barışı için, huzur için, adalet için, usullere uygun işler için bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Yeni Rektör Prof Dr. Tolga DEPCİ’ye görevinde başarılar diliyoruz” ifadesinde bulundu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>