ÇOCUKLAR TABLETİNE KAVUŞSUN DİYE..!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Pandemi döneminde çocukları eğitime dahil etmek amacıyla uzaktan eğitime uzak kalmasınlar diye İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği’nin başlattığı kampanyanın ilk etabında çocuklar tabletlerine kavuştu.

Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Dernek binasında düzenlenen sade bir programın ardından çocuklara tabletleri verildi. Tabletlerini alan çocuklar, çok çalışacaklarını topluma birer faydalı insan olacaklarının sözlerini verdiler.

İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, çocukların eğitim almalarına katkıda bulunmak üzere başlatılan kampanyanın devam ettiğini belirterek ne kadar fazla çocuğa ulaşırsak bizim için önemli” dedi.

İlk etapta toplanan yardım paraları ile tabletlerin alındığını belirten Başkan Çakmaklı, “Nur hanım 3 adet tableti, Raziye Esen 1 adet tablet, Hikmet Hepbekler 1 adet, Sultan Erbil 1 adet, Aydan- Ömer Karahan 1 adet Tamer Öner ve arkadaşları 1 adet bankada toplanan para ile de 12 adet tablet aldık. Toplamda 20 öğrencimizin tablet ihtiyacını temin etmiş olduk. Bağış kampanyamız devam ediyor. Ve bağışlar toplandıkça peyder pey tablet alıp öğrencilerimize vereceğiz. Katkıda bulunan hayırseverimize ve emeği geçen dernek üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hatırlanacağı üzere Yaşadığımız pandemi sürecinde imkânları kısıtlı ailelerin çocuklarının uzaktan eğitime sağlıklı bir şekilde dâhil olmalarına imkân sunan bir kampanyayı Dr. Gani Bahadırlı 75.yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Pınar Gündüz, üyesi olduğu İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesinde başlatmıştı. Kampanya ile imkânsızlıklar içinde var olmak için mücadele eden çocukların eğitimini desteklemek ve uzaktan eğitime tablet ve bilgisayarı olmadığı için dahil olamayan çocukları eğitimine katkı amaçlı başlatılmıştı.

Devam eden kampanyaya destek vermek isteyenlere çağrı yapan İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, ne kadar çok tablet alırsak o kadar çok çocuğa ulaşmış oluruz” diyerek hayırseverlerin desteklerini beklediklerini ifade etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>