ARSUZ HEP EKSİKLİĞİNDEN BAHSEDİLEN 5 YILDIZLI OTELİNE KAVUŞUYOR…

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Kaymakamlığının da teşvikleri ile ihale ettirilen JUMANAH PREMİUM CONCEPT OTEL’in ihale, imar, teşvik gibi tüm işlemleri son buldu ve şantiye alanı çevrilerek temel hazırlıklarına başlandı.
Önümüzdeki haftalarda yapılması düşünülen temel atma programının ardından inşaatına başlanacak olan otelin yaklaşık 1 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Temeli önümüzdeki haftalarda atılacak olan Turizm Teşvik Belgeli otel içeriğinde;
– 202 oda 404 yatak kapasitesi
– 6 Apart Villa
– 3 açık, 1 kapalı havuz
– 14 işyeri
– 12 toplantı ve balo salonu
– Hamam, SPA, spor salonu ve güzellik merkezi
– 220 kişilik sinema salonu mevcut.
Şantiyeyi Kaymakam Adayı Yaşar ARTAR ve Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan ARSLAN ile birlikte ziyaret eden Arsuz Kaymakamı Musa SARI, çalışmalar hakkında mal sahibi Ateşdemir Turizm Ltd Şti patronlarından Mustafa TEKDEMİR ve teknik sorumlulardan bilgiler aldı ve otelin Arsuz’da bir açığı büyük ölçüde kapatacağını, katma değer sağlayacağını, 165 kişiye de istihdam sağlayacağını ifade ederek Turizm Bakanlığı yetkililerine ve Hatay Valiliğine, Milletvekillerine, Belediyelere, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini, otelin Arsuz’a, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunduğunu ifade etti.
Şirket patronlarından Mustafa TEKDEMİR de kendileri için de bölgelerine hizmet fırsatı bulduklarından dolayı bir gurur günü olduğunu, Turizm Bakanlığı yetkilileri, Milletvekilleri ve Belediyeler ile tüm süreçte Kaymakam Musa SARI’ya işlerin daha hızlı yürümesi adına Bakanlıklar düzeyinde ve yerelde verdiği destekten dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>